Apie projektą

VŠĮ Įvairovės ir edukacijos namai nuo 2012 m. rudens pristato informacinį portalą www.ivairiseima.lt, kuris skirtas  Lietuvos visuomenei, siekiant praplėsti šeimos sąvoką,  anaizuoti ir atstpindėti šių dienų aktualijas bei suteikti šeimoms ir pedagogams palaikymą per informacines, edukacines ir socialines priemones.

Siekiame, kad:

 • Šeimos sąvoka būtų suprantama kuo plačiau ir skirtingos šeimos formos nepatektų į atskirtį;
 • Visuomenėje didėtų įvairių šeimų matomumas, pažinimas  ir pripažinimas;
 • Įvairiose šeimose augantys vaikai jaustųsi saugūs ir gerbiami, kad galėtų save pozityviai identifikuoti ir jaustis laimingais;
 • Mažėtų visuomenėje vyraujantys stereotipai apie marginalizuotų grupių asmenis, šeimas. 

 Šeimos struktūra visame pasaulyje kinta ir šiuo metu yra labai toli nuo vadinamųjų „tradicinių“ šeimų.Nemažai tėvų renkasi auginti vaikus nesusituokę arba be partnerio (-ės), dėl emigracijos vaikus dažnai augina seneliai, tetos, dėdės, broliai, seserys, netgi draugai arba vyresnio amžiaus vaikai. Lietuvoje gyvena daugybė tautinių mažumų šeimų bei tokių šeimų, kurioje vienas tėvas arba abu tėvai turi negalią. Taip pat egzistuoja netradicines arba Lietuvoje nedažnas religijas išpažįstančios šeimos, vienalytės poros ir šeimos su vaikais, šeimos su įvaikintais ar globojamais vaikais, vyresnio amžiaus šeimos. Plačiau >>

PROJEKTĄ ĮGYVENDINA

Nuo 2013 m. portalą www.ivairiseima.lt kuria ir palaiko nuostabi savanorių komanda, kurią sudaro įvairių specialybių ir kompetencijų žmonės, tie, kuriems norisi gyventi atviroje visuomenėje, kurie suvokia sąveikinio požiūrio prasmę, kurie supranta, kad patys kuriame savo namus: teisininkai, žurnalistai, rašytojai, vadybininkai, edukologai, dėstytojai, studentai ir pan.

Ačiū už Jūsų skiriamą laiką ir gebėjimus.

Tau rūpi taip pat? Prisijunk, parašydama (-s) prisistatomąjį laišką: ivairovesnamai@gmail.com

5 Comments įrašui "Apie projektą"

 1. Neringa Dangvyde sako:

  Portalo startas – pati geriausia šio ryto naujiena. Beje, pirmoji, kurią pamačiau įsijungusi kompą :) Įsivaizdavau, kad dizainas turėtų būti gražus ir patogus, bet tai, ką pamačiau – pranoksta mano lūkesčius! Ačiū!

 2. Rita sako:

  Labai smagu. Tikimės, kad projektui pasibaigus, ši iniciatyva tęsis toliau.

 3. Neringa Dangvyde sako:

  Tęsis, nes: 1) gera pradžia – pusė darbo; 2) visi projektai kada nors baigiasi, bet šeimos lieka :)

 4. Julija sako:

  Kiekvieną kartą, atsidariusi šį puslapį, nusišypsau. Labai šaunus projektas, aprėpiantis tokį didelį ratą įvairiausių žmonių ir šeimų. Turbūt tas ir smagiausia, jog projektas skirtas visiems, o ne tik tam tikrai žmonių grupei. Liuks :)

 5. Laive sako:

  Neringa, labai gražiai parašei: „visi projektai baigiasi, bet šeimos lieka.“ Būtent… ir dar turint omeny tai, kad šis tinklapis net nebuvo kažkokia projektinė veikla, o gimė tiesiog iš daugelio žmonių vizijų, entuziazmo, ir kūrybingumo. Tai mane labai įkvepia – nereikia laukti labai didelių progų, organizacijų, finansų ir t.t. Su protingų ir atsakingų žmonių kompanija, galima tiesiog imti ir įgyvendinti idėjas. Norisi veikti toliau ir daugiau :)

Parašykite komentarą