„Ar gyvenate lytinį gyvenimą?“

‒ Ar gyvenate lytinį gyvenimą?
‒ Su vyrais – ne.

Pauzė. Iš akių matau, jog ginekologė nieko nesuprato. Nieko keisto – šioji mato mane pirmą kartą, o įėjus į apžiūros kabinetą pirmas tris sekundes netgi sugebėjo labai akivaizdžiai sutrikti dėl įėjusiosio asmens lyties.

‒ Bet tai jūs užsiimate lytiniais santykiais?
‒ Su vyrais – ne. Neturėjau jokio kontakto.

Antroji pauzė. Mane jau ima juokas. Išsprogę daktarės akys klykte klykia, jog apie jokius kitus santykius nei „įprasti heteroseksualūs“ ji nė antraštės neskaitė. Pauzė užsitesia, tad nusprendžiu daktarytei pagelbėti  tiesmukiškuoju būdu:

‒ Aš nesuprantu, kaip jums dar aiškiau atsakyti, kad…
Šioji mane nutraukia:
‒ Gerai, aš paklausiu kitaip.

Na gerai, laukiu. Kaip kokio karo nuosprendžio. Gydytojos akių išsipūtimo lygis vertas atskiros pastraipos, sunku įsivaizduoti, kiek streso moteriškei sukėlė situacija, kurioje negavo įprasto atsakymo.  Ar būtų buvę teisinga atsakyti „ne“ ir gauti „kaip gi taip, jūsų amžiuje?“  žvilgsnį? O gal „taip“ ir nebūti užtikrintai dėl teisingos apžiūros?  Na jau ne. Išrėžti „Aš lesbietė!“ vos tik įėjus į kabinetą – irgi ne itin protinga, ypač žinant, kad protingai daktarei tai nesuteiktų jokios aiškios informacijos, kai kas antra lesbietė vis dėlto yra turėjusi lytinių santykių su vyru.
Kita vertus, šiam daktarės tipui tai galbūt ir būtų buvęs sveikiausias vaistas?
Galiausiai po gilaus atodūsio gaunu klausimą:

‒ Ar jūs turėjote fizinį kontaktą su vyro varpa…?
‒ O viešpatie, aš gi jums sakau: neturėjau JOKIO fizinio kontakto su jokia tokio tipo vyro kūno dalimi!

Atsakymą išspjaunu, tačiau ne dėl pykčio ar ko nors panašaus, o iš tikrų tikriausios nuostabos.  Šią sekundę sėdžiu susidariusi įspūdį, jog prieš mane – moteris, nors ir dirbanti tokį darbą, tačiau niekada gyvenime negirdėjusi apie lesbietes,  jau nekalbant apie jų mylėjimosi būdus. Kaip ji ruošiasi mane apžiūrėti?!
Ir staiga po pusę minutės trukusios tylos (o, kaip tai ilgai trunka, kai tiesiog tūnai įtampoje su dviem išsprogusiomis akimis) ji lyg niekur nieko išlemena:

‒ Tai jūs labiau moteris mėgstat…
‒ Taip, turbūt, kad… (Sarkazmas liejasi pro kraštus, bet, dabar susimąsčiau, gal ji ir šito nesuprato ir palaikė mane neapsisprendusia)

Net nusišypsojau, pasijutus vėl grįžtanti į normalų pasaulį, kuriame žmonės į faktą, jog esu lesbietė, nereaguoja kaip į marsiečių apsireiškimą.
Džiaugiaus iki kitos sekundės, kol pamačiau, kad daktarė, nors ir susivokė, kas per paukštis nutūpė jos kabinete, visiškai nežino, kaip su naujuoju paukštuku elgtis.
Beliko tiktai apsišarvuoti stiprybe, kantrybe ir užsimerkus tikėtis bent jau neskausmingos mirties.

Pilietė – lesbietė

One Comment įrašui "„Ar gyvenate lytinį gyvenimą?“"

  1. O man iki šiol ginekologė sako ‘Nieko tokio, dar sutiksi tą savo vienintelį’ … Juokis pro ašaras … Suprast nesupranta, o aš pasakyti neišdrįstų …

Parašykite komentarą