Didžiausias tyrimas pasaulyje: vaikai lesbiečių šeimose auga laimingi ir sveiki

22 m. trukęs tyrimas Amerikoje dar kartą patvirtino, kad vaikai lesbiečių šeimose auga sveiki ir laimingi.

Tyrime dalyvavo  500  vaikų, kurie auga vienalytėse šeimose ir yra vyresni nei 10 m. Nacionalinis Tęstinis Šeimų Tyrimas nustatė, kad vaikams kenkia visuomenėje vyraujanti diskriminacija, o ne lytinė tėvų orientacija.

„Tyrimo išvados rodo, kad vaikai, augantys lesbiečių šeimoje, yra sveiki, laimingi ir visokeriopai išsivystę“, ‒ sakė dr. Nanette Gartrell. „Motinos sukuria sveiką, saugią ir meilės kupiną aplinką, kur jų vaikai gali augti ir klestėti. Susidoroti su visuomenėje vyraujančia homofobija vaikų mamoms padeda aktyvus dalyvavimas visuomeninėje veikloje bei bendradarbiavimas su ugdymo įstaigomis, kurios moko vertinti įvairovę“, ‒ kalbėjo mokslininkė. Kenksmingų diskriminacijos poveikių ženkliai sumažėjo, kada tėvai, mokyklos ir bendruomenės buvo raginamos pripažinti įvairovę.

Lygiavertis darbų pasidalijimas – raktas į harmoningus santykius šeimoje

Tyrimo vadovas daktaras Simonas Crouchas pabrėžė, kad tos pačios lyties poros pareigas dalijasi atsižvelgdamos į gebėjimus, o ne į lyčių stereotipus, kaip kad dažnai nutinka heteroseksualiose porose. Taip vaikams sukuriama harmoningesnė aplinka namie ir tai tiesiogiai daro įtaką vaikų gerovei, moko vaikus lygiaverčių tarpusavio santykių šeimoje.

„Per tyrimą išryškėjo homoseksualių tėvų, gyvenančių homofobinėse visuomenėse, ypatumai. Jie  puikiai suvokia, ką reiškia atskirtis ir atstūmimas dėl išankstinių nuostatų ir baimių. Todėl lesbiečių šeimose augantys vaikai turi didesnes galimybes atvirai kalbėtis ir būti suprasti, jiems neprimetami lyčių stereotipai bei dažniau yra skatinami būti savimi, todėl tokie vaikai yra aukštesnio emocinio intelekto ir gebantys kritiškai mąstyti“, – įžvalgomis dalijosi edukologė Vilma Gabrieliūtė.

„Prieš kelis mėnesius su partnere susilaukėme vaiko. Mažylis dar tik guguoja, tad cituoti jo negaliu, bet galiu drąsiai teigti, kad aplinka, kurioje auga vaikas, priklauso nuo pačių tėvų, nepriklausomai nuo to, kokios jie yra lyties. Tai lemia pasiruošimas, vaiko laukimas bei šeimos stiprybė visomis prasmėmis. Mūsų šeimos psichologė teigia, kad vaikas auga ypač žingeidus, bendraujantis, laimingas ir užmezgantis saugų ryšį“, ‒ pasakojo Vilniuje gyvenanti Artumė.

Šis didžiausias pasaulyje tyrimas pateikia aiškų įrodymą, kad vaikai gali augti skirtingų formų šeimose, ir todėl būtina užtikrinti vienos lyties šeimų teisinį reguliavimą, – pabrėžė mokslininkai.

Motinos svarbius sprendimus gali priimti pačios

 Didžiojoje Britanijoje buvo priimtas įstatymas dėl žmogaus apvaisinimo ir embriologijos, kuris suteikė galimybę abiem tos pačios lyties poros partneriams būti pripažintais tėvais, kai vaikas gimsta dirbtinio apvaisinimo būdu. Taip pat įstatymas panaikino reikalavimą klinikoms spręsti, ar reikalingas tėvas.

„Mano patirtis, pagrįsta bendravimu su lesbietėmis motinomis, kurias aš pažįstu, rodo, kad jos priima labai rimtą sprendimą – turėti vaikų pasaulyje, kuris nėra jokiu atveju liberalus, jos atsižvelgia į vaikų gerovę ir kaip geriausiai galėtų juos užauginti“, ‒ sakė Leiboristų parlamentarė Emily Thornberry. „Joms tikrai nereikia gydytojo, kuris neturi jokios patirties ir išsilavinimo šioje srityje, kad nuspręstų, kokio tėvo joms ieškoti, kaip ilgai tėvas turėtų dalyvauti jų gyvenime ir ką tiksliai reiškia ši „tėvo figūra“ šiomis aplinkybėmis. Tai turėtų spręsti ne gydytojas. Mes turėtume pasikliauti gerais tėvų – motinų – pojūčiais, kurioms tikrai nereikia kieno nors globėjiško elgesio ar nurodymų, kaip auginti vaikus. Motinystė yra rimtas reikalas, kaip ir tėvystė, ir mes turime leisti tėvams priimti svarbius sprendimus patiems“.

Šaltinis PinkNews

Parašykite komentarą