Dvi mamos: pasitikėjimą reikia nusipelnyti

Pristatome dar vieną www.ivairiseima.lt interviu:

Jūsų šeimos sudėtis (narių skaičius, amžius, profesijos, statusas)?

Gyvename trise Vilniuje, vienos profesija – mokinė, kitos – edukologė, trečios – teisininkė.

Dar netoliese gyvena senelis, teta, pusbrolis, kiek toliau (visai kitoje šalyje) – ir močiutė, dar kitoje – tėtis, ir jo mergina. Nei vienas mūsų šeimos ir išplėstinės šeimynos narys nėra šiuo metu susituokęs, nors praeityje daugelis buvo. Draugiškai bendraujame, nors kai kurie susitinka rečiau už kitus. Būtų gerai, jei VISI gyventume vienoje šalyje…

Kokios Jūsų šeimos vertybės (ką labiausiai vertinate)?

Rūpestis, Meilė, Palaikymas, Užuojauta, Dalinimasis, Atsakomybė.

Kokius talentus Jūsų šeimoje galima atrasti?

Mes labai mėgstame skaityti ir rašyti – poeziją, pavyzdžiui, ir prozą. Visos esame parašiusios begalę eilėraščių, pradėjusios daugybę knygų, o štai pabaigusios – tik kelias.

Dar mėgstame piešti (visokiom technikom). Turime ir labai gerai išreikštų moderavimo įgūdžių ;)

Kaip kartu leidžiate laisvalaikį, atostogas?

Važiuojame kur nors, kur šilta. Arba važiuojame aplankyti išplėstinės šeimos narių. Arba veikiame ką nors jaukaus. Kadangi visos esame labai aktyvios, vis planuojame išmokti nieko neveikti.

Kaip susitaikote, kai susipykstate?

Viena kažkuri ateina ir pasako „atsiprašau“, tada apsikabiname ir stengiamės nebesipykti.

Kartais ieškome konstruktyvių būdų spręsti problemas – vis mokomės, kaip geriau išgirsti, išklausyti, suprasti.

Ar pažįstate šeimų, kur šeimos nariai yra skirtingos tautybės/rasės/religijos? Kaip, Jūsų nuomone, tokios šeimos jaučiasi, gyvendamos Lietuvoje?

Taip, tokių žmonių pažįstame nemažai, tai mūsų draugai. Tokioms šeimoms kartais būna sunku gyventi Lietuvoje, nes kai kurie įsivaizduoja, kad jei esi kitoks, tampi visų nuosavybe – nemaloniai nusiteikę, pikti žmonės mano, kad gali visko klausinėti arba komentuoti.

Ar pažįstate šeimų, kuriose auga neįgalus vaikas? O šeimų, kuriose vienas iš suaugusių asmenų yra su negalia? Kaip, jūsų akimis, sekasi tokioms šeimoms?

Taip, pažįstame ir manome, kad tokioms šeimoms sekasi puikiai, tik sektųsi dar geriau, jei būtų taip sutvarkyta aplinka, kad neįgaliems žmonėms nereikėtų būti priklausomiems nuo kitų malonės. Pavyzdžiui, visi stengiasi padėti mūsų draugo sūnui, kuris sėdi vežimėlyje: jį pakelia ir persodina. Bet jam nėra labai malonu, kad jį nuolatos liečia, net ir nepažįstami žmonės, ir kad galvoja, kokia jis yra našta. Argi jūs norėtumėte, kad jus nuolat liestų nepažįstami žmonės ir dar po to galvotų, kad turi būti labai dėkingas?

 Ar pažįstate homoseksualių žmonių, kurie yra ilgalaikiuose santykiuose, gyvena kartu arba norėtų sukurti šeimą? Ką manote apie tai, kad kai kuriose tokiose šeimose jau auga vaikai?

Na taip, mes ir esame tokia šeima. Kartais mažiausia iš mūsų organizuoja mamoms „vestuves“ – labai norėtų sudalyvauti tikrose. Kai mamos tik susipažino, ji pasakė, kad „na ką, bus vestuvės“, ir vis dar stebisi girdėdama, kad Lietuvoje tokios santuokos draudžiamos. Tėtis su pirma mama susituokti galėjo, dabar tėtis gali susituokti su savo nauja partnere, bet mama su savo partnere – ne.

Apmaudu, kad apie homoseksualius žmones sukuriami baubai užuot stengiantis savo aplinkoje pamatyti kuo įvairesnius žmones ir juos pažinti.

Su kokiais iššūkiais susiduriate visuomenėje, kuri nėra atvira visų šeimų formoms?

Niekam negalima pasakyti, kad esi iš tokios šeimos, nes visi yra akli tokioms šeimoms. Net kai tokių žmonių yra visai šalia, jie ne visada tai pripažįsta – savo mamoms ir tėčiams, savo sesėms ir broliams, ir visiems kitiems. Turbūt pasitikėjimą reikia nusipelnyti, o Lietuvoje žmonės nenori to žinoti.

Būna skaudu, kai turi klausytis, kad esi netikęs, kai stovi visai šalia.  Kartais  norisi atsisukti ir paklausti – kodėl taip svarbu jaustis pranašesniam už kitą?

Ko palinkėtumėte kiekvienai šeimai?

 Džiaugsmo ir juoko, ir kuo daugiau laiko savo šeimai! Daugiau nei 7 minutes per dieną!

 www.ivairiseima.lt 

Parašykite komentarą