Lesbiečių vaikai yra psichologiškai sveiki ir stiprūs

Naujas danų atliktas tyrimas rodo, kad lesbiečių šeimose augantys vaikai rečiau turi su psichika susijusių problemų negu tradicinėse šeimose augantys vaikai.

Danijoje tai buvo pirmas toks tyrimas, kuriuo siekta išsiaiškinti, kaip vystosi vaikas, augantis su dviem mamomis, o ne su mama ir tėčiu.

Vaikai buvo stebimi nuo 1992 iki 2008 metų. 5 proc. tradicinėse šeimose augančių vaikų turėjo psichologinių problemų, tokių kaip depresija, anoreksija, asmenybės sutrikimai, o iš 387 vaikų, augančių lesbiečių šeimose, tokių ir panašių sutrikimų teturėjo mažiau nei 2 procentai.

Vaikai buvo stebimi iki 23 metų amžiaus. Tai yra pirmoji užaugusi karta po to, kai 1999 m. Danijoje buvo priimtas įstatymas, leidžiantis moteriai įsivaikinti biologinį savo partnerės vaiką. Stebimi vaikai augo būtent tokiose šeimose.

Kopenhagos universiteto Visuomenės sveikatos instituto darbuotoja Merete Laubjerg tvirtina, kad tyrimo rezultatai paneigia visuomenėje vyraujančią nuomonę, kad kitokiose šeimose augantys vaikai turi daugiau psichologinių problemų.

Ji sako, kad šiuos rezultatus būtų galima aiškinti tuo, jog lesbietės dažniau susiduria su įvairiais sunkumais, ypač norėdamos sukurti šeimą. Šie sunkumai jas užgrūdina.

„Priešiškumas gali žmogų padaryti stiprų, ir greičiausiai tą stiprybę perima vaikai“, – teigia Merete Laubjerg.

Vaikų ir jaunimo psichiatrinių ligų ligoninėje Arhuse dirbantis psichiatrijos specialistas Peras Hove’as Thomsenas sako, kad šiems rezultatams gali turėti įtakos tai, jog lesbietės turi įdėti daug daugiau pastangų, norėdamos susilaukti ar turėti vaikų, ir būtent tai gali paveikti vaiko augimą.

2009 birželis

Šaltinis: FamilieJournal.dk

Vertė: Julija Davidavičiūtė

Redagavo: Neringa Dangvydė

Parašykite komentarą