Lietuvoje galės tuoktis britų lesbietės ir gėjai

Jungtinės Karalystės ambasadoje Vilniuje bus tuokiamos vienalytės poros. Tam leidimą davė ir Lietuvos Vyriausybė.

Tos pačios lyties asmenų santuokos Jungtinėje Karalystėje įsigaliojo lygiai prieš metus, 2013 m. liepą. Įstatymas, kuris galioja Anglijai ir Velsui, leidžia tos pačios lyties asmenims susituokti civilinėje ceremonijoje. Nuo gruodžio 10-tos bus leidžiama civilinę partnerystę sudariusiems asmenims ją pakeisti į santuoką.

Įstatymas taip pat numato, kad tos pačios lyties asmenų santuokas nuo birželio 3-iosios jau galima registruoti Jungtinės Karalystės konsulatuose. Tai galima daryti tik tam tikrose valstybėse, tarp jų ir Lietuvoje.

Ši paslauga jau teikiama Jungtinės Karalystės konsulatuose Australijoje, Azerbaidžane, Bolivijoje, Kambodžoje, Čilėje, Kinijoje, Kolumbijoje, Kosta Rikoje, Dominikos Respublikoje, Estijoje, Vengrijoje, Japonijoje, Kosove, Latvijoje, Mongolijoje, Juodkalnijoje, Nikaragvoje, Peru, Filipinuose, Rusijoje, San Marine, Serbijoje ir Vietname.

Šios šalys išskirtos, kadangi dabar jose pagal galiojančią nacionalinę teisę Jungtinės Karalystės piliečiams nėra galimybės įteisinti santuokų. Kad konsulatuose galėtų būti tuokiamos vienalytės poros, turėjo leisti tos šalies vyriausybės, tam leidimą davė ir Lietuva.

Pasak  Jungtinės Karalystės konsulo Lietuvoje M. Cushingo, lietuviai, net jei jų partneris (-ė) bus britas, Lietuvoje tuoktis negalės. Tačiau tą jau dabar galima padaryti nuvykus į Jungtinę Karalystę.

Reikalavimai susituokti norinčioms poroms tokie pat kaip ir tradicinėms. Tuoktis nusprendę žmonės toje šalyje turi gyventi ne mažiau kaip 7 dienas. Santuokos liudijimas turės būti išduotas per 14 dienų.

Kadangi vienalytės santuokos galioja tik Anglijoje ir Velse, konsulatuose tuoktis negalės Jungtinės Karalystės piliečiai iš Šiaurės Airijos ir Škotijos.

Šaltinis

Parašykite komentarą