„Linkime šeimoms augti“

Pristatome dar vieną www.ivairiseima.lt interviu:

Jūsų šeimos sudėtis (narių skaičius, amžius, profesijos, statusas )
Mūsų šeimos sudėtis: 4 šeimos nariai: 36 m.- tėtis, 32 m.- mama, sūnus- 10m., dukra – 3 m. Tėtis – stalius, mama fotografė.)

Kokios Jūsų šeimos vertybės (ką labiausiai vertinate?)
Labai svarbu draugystė.  Draugiškumas. Svarbu palaikyti šeimyninius santykius su broliais ir tolimesniais giminaičiais… Labai svarbu galvoti apie savo šalį… Jos laisvę, saugojimą, mylėjimą. Taip pat gamta – laisvalaikis gamtoje. Kelionės: į savo vidų ir žvaigždžių stebėjimas – juk “ten” tikrai esame ne vieni…

Kokius talentus Jūsų šeimoje galima atrasti? Apie talentus sunku pasakyti.

Kaip kartu leidžiate laisvalaikį, atostogas?
Visada norisi keliauti. Ir po Lietuvą ir po tolimesnes šalis. Laikas gamtoje. Muziejai, knygos, televizorius…

Kaip sprendžiate konfliktus?
Kai nusibosta būti supykus atsileidžiame ir toliau bendraujame.

Ar pažįstate šeimų, kuriose auga neįgalus vaikas? O šeimų, kuriose vienas iš suaugusių asmenų yra su negalia? Kaip, Jūsų akimis, sekasi tokioms šeimoms?
Pažįstu ne viena šeimą. Keliose šeimose yra (buvo) vaikas su protine negalia. Vienoje – jaunuolis negalintis vaikščioti . Įdomu, kad abiejuose šeimose šiems jaunuoliams buvo sudarytos sąlygos pilnavertiškai gyventi ir prisitaikyti prie visuomenės. Jeigu neklystu – abu baigė mokslus. Aš pats su jais esu bendravęs per įvairią socialinę veiklą.

Ar pažįstate homoseksualių žmonių, kurie yra ilgalaikiuose santykiuose, gyvena kartu arba norėtų sukurti šeimą?

Pažįstu homoseksualių šeimų. Iš tikrųjų mano požiūris šiuo klausimu nėra susiformavęs. Aš jaučiuosi stebėtojas iš šalies tokio šeimos modelio. Mes už tai, kad vaikai augtų sveiki fiziškai ir dvasiškai. Būtų drąsūs ir sąmoningi. Būtų socialūs.)

Ar pažįstate šeimų, kurių nariai ‒ iš skirtingų kultūrų, tautybių ar rasės? Kaip į norą kurti tokią šeimą reagavo giminės ir bičiuliai? Ar jos sakosi sulaukiančios praeivių žvilgsnių?

Negaliu prisiminti šeimos, kurioje būtų asmenys skirtingos rasės ar religijos. Tačiau iš savo patirties galiu pasakyti, kad pažįstu ne vieną šeimą kurioje vienas iš tėvų yra “praktikuojantis” religija, o kitas – ne. Savo požiūriu galiu pasakyti, kad visada kai šeimoje sutuoktiniai ar partneriai dvasine praktika nesidalina ar praktikuoja atskirai, tai sukelia emocinį, psichologinį disonansą.

Ko palinkėtumėte kiekvienai šeimai?

Šeimoms linkiu augti. Kiekvienam šeimos nariui ir visai šeimai kartu.

Parašykite komentarą