Vienas iš šeimos talentų ‒ gebėjimas gyventi čia ir dabar

Pristatome dar vieną www.ivairiseima.lt interviu:

Jūsų šeimos sudėtis (narių skaičius, amžius, profesijos, statusas)?

Esame įregistravę civilinę santuoką, taip pat pasirašę vedybų sutartį. Susituokę jau 11 metų. Prieš tai metus draugavom, dar pusę metų gyvenome kartu. Mantas gimė devintaisiais santuokos metais. Tai buvo man ir Vyrui stebuklų stebuklas. Taip pat mūsų šeimos nariai yra trys katės (Dadu, Tuta ir Roja). Taigi esame „daugiavaikė“ šeima. Man 32 metai, Vyrui – 42 metai, Mantui bus 2 metai. Aš esu valstybės tarnautoja ir viešosios įstaigos „Humanizmo centras“ direktorė, psichologė, visuomenės sveikatos specialistė. Vyras šiuo metu vaiko priežiūros atostogose. Jo darbas – pardavėjas konsultantas statybinių medžiagų parduotuvėje.

Kokios Jūsų šeimos vertybės (ką labiausiai vertinate?)

Šeimoje puoselėjame meilę, pozityvumą, atvirumą, harmoniją, įsiklausymą į vienas kitą.

Kokius talentus Jūsų šeimoje galima atrasti?

Mūsų šeimoje galima atrasti darną, sugebėjimą pasijuokti iš savęs, išugdytą gebėjimą gyventi čia ir dabar bei mėgautis kiekviena akimirka.

Kaip kartu leidžiate laisvalaikį, atostogas?

Laisvalaikį, jeigu aš, Mama, namuose, visada leidžiame kartu. Einame į kiemą, į miestą pasivaikščioti. Jeigu vėsu – žaidžiame, žiūrime įdomius filmus, klausomės mėgstamos muzikos, šokame.

Kaip susitaikote, kai susipykstate?

Niekada nepaliekame neišsakytų dalykų – todėl ir pasiginčijimai bei kiti nuomonių skirtumai mums būna aiškūs, ir mes lengvai bendradarbiaujame arba priimame kompromisus.

Ar pažįstate šeimų, kuriose auga neįgalus vaikas? O šeimų, kuriose vienas iš suaugusių asmenų yra su negalia? Kaip, jūsų akimis, sekasi tokioms šeimoms?

Artimai nepažįstu tokių šeimų, bet tikrai žinau, kad joms yra labai sunku.

Ar pažįstate šeimų, kurių nariai ‒ iš skirtingų kultūrų, tautybių ar rasės? Kaip į norą kurti tokią šeimą reagavo giminės ir bičiuliai? Ar jos sakosi sulaukiančios praeivių žvilgsnių?

Žvilgsnių visuomet sulaukia, bet tai labai stiprios šeimos, nes pačios „perlipo“ per savo kultūrinius skirtumus.

Ar pažįstate homoseksualių žmonių, kurie yra ilgalaikiuose santykiuose, gyvena kartu arba norėtų sukurti šeimą?

Pažįstu, ir tikrai nemažai.

Ką manote apie tai, kad kai kuriose tokiose šeimose jau auga vaikai?

Manau, kad vaikams svarbiausia meilė. Mylimas vaikas ir heteroseksualioje, ir homoseksualioje šeimoje yra mylimas vaikas.

Ko palinkėtumėte kiekvienai šeimai?

Sėkmės, meilės ir kantrybės 

Parašykite komentarą