Sveikiname Ameriką laimėjus Įvairovės rinkimus!

Trečiadienio ryte JAV dabartinio Prezidento Baracko Obamos rėmėjai ir rinkėjai švenčia pergalę visame pasaulyje. Kartu 2012 m. lapkričio 6 d. įvyko JAV Kongreso rinkimai (Kongresą sudaro Senatas ir Atstovų rūmai).

Pirmą kartą istorijoje antrai kadencijai perrinktas tamsiaodis JAV prezidentas, kilęs iš daugiatautės šeimos. Barackas Obama labai aiškiai ir garsiai pasisako už visų žmonių teises, neatsižvelgiant į jų lytį, orientaciją, ekonominį ir socialinį statusą. Tuo tarpu jo varžovas Mittas Romney garsėjo pažadais persvarstyti moterų teisę į abortą, vienodą darbo užmokestį, pasisakymais prieš mažumų teises. Įvykę rinkimai atskleidė didžiausią lyčių skirtumą JAV rinkimų istorijoje: moterų, balsavusių už B. Obamą, skaičius viršijo vyrų rinkėjų skaičių net 18 proc. Teigiama, kad moterys JAV (galbūt panašiai kaip ir Lietuvoje?) yra linkusios balsuoti už įvairių socialinių grupių atstovus.

Galutiniai rezultatai dar nepaskelbti, tačiau JAV Senate bus 19-21 proc. moterų senatorių – didžiausias skaičius JAV istorijoje. Naujasis Hampšyras pirmą kartą išrinko moterų delegaciją.

Tammy Baldwin – pirmoji atvira lesbietė, išrinkta į JAV Senatą. Jos vietą JAV Atstovų rūmuose perėmė kitas atviras homoseksualus kandidatas Markas Pocanas. Taigi, du kart pirmas kartas JAV istorijoje. Į JAV kongresą taip pat pateko Krysten Sinema – atvirai biseksuali kandidatė iš Arizonos.

Kartu su Prezidento rinkimais, kai kurių valstijų rinkėjai balsavo referendumuose dėl vienalyčių santuokų. Merilende, Minesotoje, Meine ir Vašingtone  (Vašingtono ir Minesotos rezultatai negalutiniai) rinkėjai tarė „taip“ vienalytėms santuokoms.  Primename, kad Prezidentas B. Obama yra pasisakęs, kad nemato pagrindo palikti teisės susituokti ribojimo tik skirtingų lyčių asmenims.

Be to, į JAV kongresą buvo išrinkta kandidatė Tammy Duckworth, gimusi Tailande ir netekusi abiejų kojų Irako kare. Kitas azijietiškos (japonas-amerikietis) kilmės asmuo JAV kongrese yra Daniel Inouye, senatorius iš Havajų valstijos. Jei jis tęs savo kadenciją iki 2014 m., D. Inouye bus ilgiausiai JAV istorijoje dirbęs senatorius (šiuo metu – 88 metų).

Sveikiname JAV Prezidentą ir naujai išrinktus rinkėjų atstovus! Tikimės, kad ir Lietuvoje išauš diena, kai rinkimuose balsuosime už įvairovę.

VŠĮ Įvairovės ir edukacijos namai

Parašykite komentarą