Kaip stiprinti savo ir vaikų imunitetą ?

Atšalus orams, peršalimo ligos ir virusai kimba ir be meškerės. Įvairūs specialistai pradeda siūlyti vakcinas ir papildus – pradedant stebuklais, pagamintais iš  ryklio pelekų, ir baigiant gudriais išradimais, pagrįstais nanotechnologijomis.

O mes siūlome prisiminti keletą natūralios medicinos receptų, kuriuos dažniausiai vartojame:
1.       Obuolys per dieną išlaikys sveikatą mielą.
Geriausia valgyti obuolius ir gerti rudenį paruoštas jų sultis – su tuo sutinka ir gydytojai, ir byloja senos patarlės.  Taip pat rekomenduojami bananai, granatai ir kiti vaisiai.

2.       Pieno produktus riboti – kas tau tinka, atsijoti.
Jei kas mielą dieną valgysite daug sūrio, varškės sūrelių ir gersite pieno, sveikatos tikrai nesustiprinsite. Taip pat neverta prisikimšti ir mėsos produktų. Geriausia išlaikyti balansą ir nepadauginti baltyminių patiekalų. Nepamirškite vaisių, daržovių, riešutų.

3.       Arbatėlių magija
Kai skauda gerklę, labai gerai padeda ramunėlių ar medetkų arbata. Liepžiedžiai muša temperatūrą. Taip pat peršalimo virusus išvaiko imbiero arbata, ypač su medumi.
Persišaldžius – pakilus temperatūrai bei esant sausam kosuliui patartina gerti džiovintų aviečių lapų ir smulkintų šakelių arbatą, galima pagardinti raudonėliais ar čiobreliais, juodųjų serbentų lapais, kurie padeda sustiprinti organizmą bei atsikratyti organizmo teršalų – šlakų.
Plačiau apie kvapnias, gardžias ir stiprinančias imunitetą arbatas galite paskaityti Nomedos pievų puslapyje, o jeigu susidomėjote parašyti bei užsisakyti arbatos ;) nomedospievos@gmail.com

4 .     Pienas su sviestu ir medumi
Sako, padeda kai prasideda nenumaldomas kosulys, draskantis krūtinę.

 

5.       Vandenyno galia
Vaistinėse parduodamas vandenyno ar jūros vanduo puikiai tinka varvančiai nosiai. Taip pat galima naudoti vandenį su druska.

6.      Citrina su medumi

Ją galima naudoti gryną, o galima ir pavirti ir tada išspausti bei sutrinti su medumi. Padeda kosuliui, užkimimui gydyti.

7.       Mumijus ir pan.
Ekstremalių pojūčių mėgėjams. Sakoma, kad padeda tai, kuo tiki.

O kaip su žiemos virusais kovojate Jūs?

www.ivairiseima.lt

Parašykite komentarą