Kaip atpažinti patyčias lyties pagrindu? Seminaras pedagogams

Seminaras pedagogams

„Mano klasėje TO nėra! Arba kaip atpažinti patyčias lyties pagrindu?“

VšĮ „Įvairovės ir edukacijos namai“ parengto tyrimo (2015) rezultatai parodė, kad net 85% visų apklaustųjų paauglių (12-19 m.) teigia, jog dažniau ar rečiau savo klasėje ar mokykloje jie sužino, išgirsta ar tampa homofobinių ar patyčių lyties pagrindu liudininkais. Beveik trečdalis (32%) pravardžiuotų įžeidžiančiais žodžiais respondentų teigė, jog mokytojai, matydami tokias patyčias, dažniausiai pasirenka pasyvią poziciją ir jas ignoruoja. Panašu, kad ši patyčių tema aktuali ir jautri mokyklose, tad natūralu, kad iškyla klausimų, į kuriuos nėra paprasta rasti atsakymus – tad kviečiame atvirai apie tai pašnekėti.
Pradinių ir vyresnių klasių mokytojus, mokyklos personalą kviečiame į seminarą, kuriame kelsime tokius klausimus:

  • Ar aš pastebiu patyčias savo klasėje? Ar gebu atpažinti ribą tarp pajuokavimo ir priekabiavimo?
  • Kaip susiję lyčių vaidmenų stereotipai ir patyčios lyties pagrindu?
  • Ką daryti, jei pastebime seksualinį priekabiavimą? Kaip elgtis, išgirdus mokyklos koridoriuje homofobiškus posakius?
  • Kas nutinka, kai nereaguojame į smurtinį elgesį? Ką aš galiu padaryti, kad mano mokykloje patyčių būtų mažiau?

Interaktyvių metodų pagalba mokysimės atpažinti patyčias lyties ir seksualinės orientacijos pagrindu ir dalinsimės įžvalgomis bei rekomendacijomis, ką daryti jas matant/girdint; praplėsime savo žodyną su lytiškumu susijusiomis sąvokomis, aptarsime galimus žingsnius mokyklos politikai, nukreiptai prieš patyčias, kūrimui.

Seminaras vyks: 2016 03 05, 11:00-15:00 val. Vilniuje

REGISTRACIJA>>

Seminarą veda:

Vilma Gabrieliūtė ‒ edukologė, žmogaus teisių aktyvistė, dirbanti Žmogaus teisių stebėjimo institute ir vadovaujanti VšĮ Įvairovės ir edukacijos namai. Ji rengia mokymų programas ir veda interaktyvius seminarus specialistams bei tėvams apie daugialypę diskriminaciją, lytiškumą, moterų įgalinimą, žmogaus teises, socialinę integraciją, seksualumą, lygias galimybes.

Ivona Suchodolska ‒ psichologė, Olweus patyčių prevencijos programos instruktorė ir „Vaikų linijos“ savanorių mokymų vadovė. Veda seminarus efektyvaus bendravimo, emocinės paramos teikimo, savęs pažinimo ir kt. temomis. Ivona turi ilgametę paskaitų, seminarų vedimo patyčių prevencijos srityje bei tęstinio darbo su konkrečiomis ugdymo įstaigomis patirtį, vykdant patyčių prevencijos programą mokykloje.

Renginys facebooke>>

Parašykite komentarą