Kelionė po save – per meną

Paskutinį rudens savaitgalį  Įvairių šeimų projektas penkiolikai atrinktų dalyvių suteikė  galimybę sustoti, pažvelgti į savo vidų, atpažinti, kas tūno giliuose kloduose, atrasti savyje kažko naujo.

Gyvename visuomenėje, kur kasdien susiduriame su reikalavimais, atimančiais iš mūsų unikalumą, bandančiais suskirstyti žmones į dėžutes ir jose uždaryti.

Seminaro „Baimės skydas – ar verta juo dangstytis“ dalyvės naudodamos menų terapijos metodus, piešiniu pristatė save, ieškojo savo vidinį pasaulį atspindinčių atvaizdų,  kūrė, klijavo, montavo, dėliojo savo koliažą, dirbo su savimi ir savyje. Vaikštant po save,  gali aptikti visokių kampelių, kuriuose slepiasi seniai užmiršti, nelaukiami, nenorimi dalykai. Kartais jų negali pavadinti baimėmis, kartais nesinori net atsisukti į tą pusę, o kartais kaip tik – kuo giliau įkvėpti ir ištarti – aš neprivalau būti tokia, vien todėl, kad tu manai, jog taip turi būti..

Kiekvieną dalyvę šis seminaras paveikė skirtingai:

  • Šis seminaras buvo tarsi oro gurkšnis. Ateidama jaučiausi lyg būčiau uždaryta šulinyje, o seminare ir po jo jaučiausi taip tarsi tas trukdantis kvėpuoti, t. y. mąstyti, dangtis pajudėjo.
  • Pajutau, kad laikas, kai esu tik su savimi (kaip šiame seminare) ir galimybė kalbėti apie tai su kitais – padeda lengviau įsisąmoninti savo emocijas ir jose pabūti.
  • Kuo dažniau susiduri su savo baimėmis ir atvirai jas sau įvardini, tuo yra daugiau šansų, kad toms baimėms kada nors bus padėtas taškas.
  • Dėl  ateities – supratau tai, ką jau seniai žinojau: reikia  neleisti praeičiai okopuoti dabarties, nes tai neleidžia judėti tolyn.
  • Aš maždaug jau matau savo kelią. Dabar tik belieka pasiryžti juo žengti.

Seminaro dalyvės džiaugėsi turėdamos galimybę pažvelgti į save, į savo vidinį pasaulį savo ir kitų žmonių akimis. Seiminaras  buvo postūmiu link geresnio savęs pažinimo, naujų jausmų ir minčių šaltiniu. Vienos dalyvės patvirtino savo ankstesnes išvadas apie save ir pasaulį, kitos atrado naujus įkvepiančius dalykus. Mes džiaugiamės kartu su Jumis atsivėrusioms naujoms prasmėms ir įžvalgoms, o norinčius tęsti savo kelionę į save, kviečiame kreiptis konsultacijai į Junona Berznitski.

Sausio 19 d.  laukia seminaras, skirtas tėvams ir pedagogams, vaikų psichologams bei visiems, kurie dirba su vaikais. Susipažinsime su metodika ir būdais, kaip kalbėti su vaikais apie įvairovę, kaip skatinti vaikų savigarbą ir išsivaduoti iš stereotipinio mąstymo.  Stebėkite naujienas facebook‘e!

   

www.ivairiseima.lt

Parašykite komentarą