Konkurso „Mano vaiko miegamasis pasakoja…“ nugalėtojai!

Ugniaus lova, kai jis žaidžia

Baigėsi konkursas „Mano vaiko miegamasis pasakoja…“, įkvėptas  Jameso Mollisono  idėjos fiksuoti vaikų miego vietas įvairiuose pasaulio kampeliuose: „mintimis netikėtai nuklydau į savo miegamąjį: koks svarbus šis kambarys buvo man augant, kaip jis parodė, ką turėjau ir koks buvau…“

Gavome vaikų ir tėvų užrašytų istorijų, nuotraukų, piešinių ir t.t. – iš įvairių Lietuvos vietovių.

Nugalėtojus labai sunku buvo išrinkti – teko gerokai pasukti galvas! Pasitarę ir su vaikais, ir su suaugusiais, pabūrę iš kavos tirščių ir žvaigždžių išsidėstymo, nutarėme nugalėtojais paskelbti šiuos kūrėjus ir apdovanoti:

Saulę  (12 m.)  - už rašinėlį apie sapną, kuriame visiems paskaičiusiems norėtųsi atsidurti. Tik tas nelemtas žadintuvas…Dovanosime linksmas ir šiltas pirštines.

Ugnių  (4 m.) – už priminimą, kad miegas gali būti juokingas, o žmonės, net labai maži, geriausiai žino, kaip, kur ir kada miegoti – dovanosime  knygą “Kaip atsiranda vaikai”

Jurą (10 m.)už piešinį, kuriame tiek daug į miego karalystę nunešančių laivų (mes juos irgi labai mėgstame) – dovanosime greitai pasirodysiančią knygą „Vaivorykštė, Eolo jūros piratė“

Irmos B. mažylius už iliustravimą, kad miegoti galima pačiomis įvairiausiomis pozomis ir vietose – dovanosime Dormeo antklodę kūdikiams!

O štai rezultatai:

Saulė (12 m.):

Sapnavau aš tokį sapną

Kartą Sapnavau tikrą savo svajonių šalį. Ta šalis buvo sala Ramiąjame vandenyne.

Ten aš gyvenau su broliu. Mums kiekvieną dieną laivas atgabendavo įvairiausių dovanų, kurios padėdavo išgyventi. Toj saloj aš turėjau savo arklį, kuris mokėjo kalbėti. Ta sala buvo tikros džiunglės. Ten visi laukiniai gyvūnai buvo draugiški ir mokėjo kalbėti.

O vienoj tokioj įlankoj gyveno delfinai. Jie mums su broliu prigaudydavo jūros gėrybių, o mes jiems atsilygindavom, žuvimi. Turėjom meškeres ir jų sužvejojom daugybę. O laivas kaskart atplukdydavo mums maisto ir vandens arkliui. Aš kasrytą su juo apjodavau salą ir ieškojau kokosų bei bananų. Mes turėjom maisto sandėlį, kuriame laikėme maisto produktus.

Labai mėgau plaukioti delfinų įlankoje. Delfinai sakydavo, kad esu gera plaukikė, mes eidavome lenktynių. Su jais buvo smagu plepėti ir išdykauti.

Kai gryždavau iš delfinų įlankos, mano brolis užkurdavo laužą ir ant pagaliukų kepė zefyrus. Tai taip skanu, kad piršus nusikąstum. Arklys prie laužo pasakodavo istorijas iš arklių gyvenimo. Klausydavosi net gyvatės. Viskas buvo taip nuostabu, kol …

Trrrrrrrrrrrrrr. Trrrrrrrrrrrr. Skamba žadintuvas. Apsimiegojusi išjungiau žadintuvą. Buvau supykusi. Juk buvo savaitgalis. O aš pamiršau išjungti žadintuvą, kad neskambėtų. Tačiau sapną prisiminti buvo smagu. Noriu tokios svajonių šalies.

Ugnius (4m.)

Ugnius  prieina prie mamos ir prisiglaudžia.

- Mamyte aš labai  pavargęs, einam miegoti.

- Tai ,kad dar tik septynios vakaro?!

-Bet mano kojytės sako, kad jau laikas miegoti. Aš labai , labai pavargęs.

***

Ugnius neša į savo lovą žaislus:

- Mazas Kiviukas guls cia,- padeda ant pagalvės.

-Cypliukai , tu miegosi cia,- guldo leoparduką  kitoje pagalvės pusėje.

-Asiliukai, tu cia ……guldo per vidurį pagalvės.

-O tai kul as miegosiu?- susimąsto kurį laiką galvoja, tada ima ir du žaisliukus guldo kojugaly.

-Va dabal jau il as miegosiu, – nusprendžia vaikas.

***

Ugnius juokiasi per miegus.

Ryte mama klausia ką jis tokio juokingo sapnavo.

Ugnius žiūri nustebęs.

- Al cia reikia pasakoti?

Bet tu taip smagiai juokiaisi.

-Ot il gelai , mano juokas ten buvo.

Juras (10 m.)

Irmos mažieji

Mes tokie maži, kad net telpam į vieną lovytę ir dar lieka vietos

Miegui tinka bet kuri transporto priemonė

Lūžtam ten, kur žaidžiam

Ačiū visiems (-oms) dalyvavusiems (-usioms) už nuoširdumą bei kūrybiškumą!

www.ivairiseima.lt

Parašykite komentarą