Moterų įgalinimas smurtinėje visuomenėje

                      Lietuvos žmogaus teisių centras kartu su  Įvairovės ir edukacijos namais kviečia į seminarą

Moterų įgalinimas smurtinėje visuomenėje

2013 m. balandžio 27 d. 12:00–17:00 val., Vilniuje

Smurtas lyties pagrindu  yra sąvoka, apimanti bet kokios rūšies diskriminaciją ar žalingą elgesį, kuris gali būti nukreiptas prieš asmenį dėl (realios ar suvoktos) lyties. Smurtas prieš moteris – žmogaus teisių pažeidimas ir moterų diskriminavimo forma. Smurtas gali būti fizinis, seksualinis, psichologinis, ekonominis ar socialinis-kultūrinis, jis pasireiškia tiek visuomeniniame, tiek privačiame gyvenime. Suvokti smurto priežastis lyčių normų, vertybių ir įsitikinimų kontekste padeda žinojimas, kad tarp moterų ir vyrų egzistuoja nelygios jėgos hierarchijos, kurios ne tik suteikia pagrindą smurto lyties pagrindu atsirasti, bet tam tikrais atvejais ir sukuria aplinką, kur smurtas lyties pagrindu yra toleruojamas ar net laikomas priimtinu. Lyčių vaidmenų stereotipai, nerealūs lūkesčiai ir ribotos galimybės uždaro į smurto ratą tiek moteris, tiek vyrus Lietuvoje. Kaip išeiti iš šio užburto rato?

Specialiai suformuoto interaktyvaus seminaro moterims metu analizuosime, kaip konstruojama socialinė lytis, pateiksime audiovizualinę medžiagą, padedančią suprasti, kodėl smurtas labiausiai pažeidžia moteris ir vaikus, atpažinsime mumyse glūdinčias baimes, ieškosime priežasčių, dėl kurių užimame  bejėges pozicijas. Mokysimės pažadinti savo galias, išsivaduoti iš primestų visuomenės normų, atsikratyti kaltės ir gėdos, stiprinti savo vertės pajautimą, įveikti baimę keistis ir kalbėti, sugebėti pasakyti „ne“. Per praktinį užsiėmimą aptarsime, kaip ryžtis permainoms ir atsikratyti mus ribojančių įsitikinimų.

Per seminarą bus derinami šie metodai: lytiškumo ugdymo, filmo peržiūros ir diskusijos, įgalinimo užsiėmimai; taip pat skatinsime kritinį mąstymą ir savirefleksiją.

Registruotis į seminarą kviečiame jau dabar moteris* iš visos Lietuvos. Pirmenybė bus teikiama 27-55 m. moterims, susidūrusioms su bet kokios rūšies smurtu savo gyvenime, dirbančioms moterų teisių ar smurto prevencijos srityse, ir moterims, kurios jaučia, kad norėtų ištrūkti iš užburto bejėgiškumo rato. Kviečiame visas, kurios nori būti laisvos ir kurti tą laisvę kartu ar pradėdamos nuo savęs.

*Moterys pasirinktos tiksline šio seminaro grupe ne atsitiktinai, o siekiant nagrinėti problemas su grupe, kurią vienija panaši patirtis dėl automatiškai priskiriamų socialinių vaidmenų lyties aspektu su visais iš to kylančiais padariniais: nelygiomis galimybėmis, psichologiniu, seksualiniu, psichologiniu smurtu, žemu savęs vertinimu ir pan.

Registracijos anketą rasite čia>>

Seminaras nemokamas. Atrinktoms dalyvėms, atvyksiančioms iš kitų miestų, kelionės išlaidos bus padengtos. Jei turite klausimų, rašykite: ivairovesnamai@gmail.com

Judėjimo į priekį paslaptis – tiesiog pradėti!

Renginys facebook’e

 

 www.lchr.lt       www.ivairovesnamai.lt     www.ivairiseima.lt

Seminaro organizavimą remia JAV ambasada Lietuvoje.

                       

Parašykite komentarą