Seminaras „Kaip kalbėti su vaikais apie įvairovę?“

Sausio 19 d., 14 val. Ivairiseima.lt kviečia į seminarą Vilniuje

Viešoje erdvėje ir namuose vaikai nuolat girdi žodžius: žydai, lesbietės, gėjai, romai (čigonai), neįgalūs (invalidai), lenkai, rusai, sektantai ir t.t. Kartais tuos žodžius ar jų paniekinamas formas vaikai vartoja, tyčiodamiesi iš kitų, nežinodami jų prasmės. Jums kyla klausimų, kaip kalbėtis su vaikais, kaip užkirsti kelią patyčioms tarp bendraamžių, kaip sustiprinti vaikus, o gal – kaip auginti skirtumus suvokiančią, savo galimybes žinančią ir save bei kitą gerbiančią asmenybę?

Seminare susipažinsime su praktinėmis situacijomis, kurias vaikai  patiria kasdien, interaktyvių metodų metu nagrinėsime, kokie dažniausiai iškyla klausimai, iššūkiai, susiduriant su lyčių stereotipais,  skirtingais etniniais pagrindais, religijomis, lytinėmis orientacijomis, dalinsimės patirtimi, kaip kalbėtis su vaikais (pagrinde 6-13 metų) „nepatogiomis“ temomis,  kokius metodus naudoti namuose ar mokykloje ir pan.

Kviečiame dalyvauti tėčius, mamas, pedagogus, jaunimo darbuotojus, socialinius darbuotojus, psichologus, etc.,  kurie dirba su vaikais arba juos augina, ar tiesiog nori suprasti, kaip kalbėtis su vaikais apie temas, kurios yra sudėtingos, skausmingos ir liečia juos, jų tėvus arba šalia esančius.

Seminarą moderuos ir ves:

Birutė Sabatauskaitė, veda tarptautinius mokymus vaikų ugdymo žmogaus teisių temomis, įtraukties, įvairovės, diskriminacijos atpažinimo, anti-rasizmo, kovos su homofobija ir kt. temomis. Savanoriauja Lietuvos sakaliukų sąjungoje, dirba teisininke Lietuvos žmogaus teisių centre.

Vilma Gabrieliūtė, edukologė, žmogaus teisių aktyvistė, neformalaus ugdymo specialistė, veda užsiėmimus žmogaus teisių, įvairovės, lytiškumo, moterų įgalinimo temomis.

Seminaro vieta: Ratondo viešbutis, Gedimino 52, Vilnius

Seminaro laikas: 2013 sausio 19 d., šeštadienis,  14:00 – 17:00 val.

Registruokitės užpildydami šią formą iki sausio 14 d. Apie Jūsų dalyvavimą informuosime Jus asmeniškai iki sausio 16 d.

Seminaras nemokamas. Klausimams:ivairovesnamai@gmail.com

Parašykite komentarą