Vieniša mama. Kaip su ja su(si)tarti?

Vienišoms motinoms sunku ne tik dėl sudėtingos materialinės situacijos ar dėl to, kad tenka vienai visur suspėti, bet ir dėl aplinkinių požiūrio į jas. Taigi, ko niekada nesakyti vienišai mamai, arba kaip pasakyti ar paklausti ko nors švelnioje formoje?

„Turbūt sudėtinga eiti į pasimatymus.“
Kiekviena vieniša mama ir pati supranta, kad susitikinėti auginant vaiką nėra taip paprasta. Bet tokia mama tikrai žino, kad ji, jei tik norės susirasti antrą pusę, atras ir laiko, ir auklę. Knygos „Single Mom Seeking“ („Vieniša mama ieško“) autorė Rachel Sarah teigia, kad nėra nieko blogo rūpintis draugės – vienišos mamos – pasimatymais, bet žymiai geriau yra pasiūlyti savo pagalbą, nei vis priminti apie sunkumus. R.Sarah pataria tapti vienišos mamos komandos nariu – gal jūsų vyras turi kokį patrauklų draugą?

„Kaip tu išgyveni būdama vieniša mama?“
Atsakymas? Darbas, žinoma. Didžioji dalis vienišų mamų sunkiai dirba, kad aprūpintų vaiką ar vaikus. Tad tikrai nedera nuolat klausinėti, kaip ji sau leidžia nuomotis ar įsigyti prašmatnesnį butą, automobilį ar įsigyti suknelę iš naujausios kolekcijos.

„Tavo požiūris į motinystę ir šeimą – netradicinis.“
Visai nebūtinai. Didžioji dalis vienišų mamų laiko save tradicinėmis mamomis – leidžia vaikus į darželė, taip daro ir antrąją pusę turinčios mamos; savaitgaliais pramogauja su vaikais – visai kaip vyrą turinti mama. Vien dėl to, kad šalia nėra JO, nereiškia, kad ji KITOKIA mama.

„O kur vaikelio tėtis?“
Šitas klausimas ne vieną vienišą mamą siutina, nes nesusiklostę santykiai tarp vaiko mamos ir tėčio, visai nereiškia, kad tėčio nėra – gal jis lygiai taip pat rūpinasi atžala? Net jei nesirūpina, klausimai apie biologinį tėvą neturėtų būti uždavinėjami – tai panašu į tardymą. Be to, vien tai, kad kažkam iš pašalės toks klausimas kyla, reiškia, kad mama nenori dalintis informacija apie biologinį tėvą, nes kitaip būtų pati pasipasakojusi. Čia jau svarbiau taktas, nei „cekavumas“. Nepamirškime, kad yra ir mamos, kurios vaikelio susilaukia donorystės būdu.

„Berniukui būtinas tėvas, kad išmokytų vyriškumo.“
Biologinis tėvas nėra vienintelis vyras Žemėje. Ir ne tik jis gali išmokinti berniuką vyriškumo arba dukteriai suformuoti teisingą požiūrį į vyrus. Seneliai, dėdės, draugai, mokytojai, o taip pat mamos draugas gali puikiai tai padaryti. Net jei potencialaus tobulybės pavyzdžio aplink ir nėra, negalima daryti išvados, kad užaugęs vaikas bus su trūkumais. Puikus pavyzdys – Barakas Obama, kuris užaugo tik su mama.

Šaltinis: mesmoterys.lt

Parašykite komentarą