Ketinama susigrąžinti pas tetulę ir dėdę

Tomas Hanksas gali šiek tiek išsekti paskirtą darbą kaip Amerikos įgaliotasis tėvas, tačiau jis jam visiškai tinka skubotai pasenusiose „Vakarų pasaulio naujienose“, kuri sujungia Hanksą su kapitono Phillipso vadovu Paulu Greengrassu. Greengrassas yra žinomas dėl abiejų jo realybės pagrindu sukurtų dramatizmų, tokių kaip kapitonas Phillipsas, „United 93“ ir „Kruvinasis sekmadienis“, bei jo Jasono Bourne’o veiklos filmų, tačiau jis dirba ramesniu, tradiciniu stiliumi „News of the World“. skoningas švelnus kumštelis, tapęs jo prekės ženklu.

Atsižvelgiant į 2016 m. Paulette Jiles romaną, „News of the World“ yra pastatytas 1870 m. Teksase, kur ankstesnis konfederato kapitonas Jeffersonas Kiddas (Hanksas) eina iš miesto į miestą su kelioniniu krepšiu, prikrautu popierių iš visos šalies, dalydamasis abiem patraukliais netoliese istorijos ir svarbiausios naujienos iš šalies, išgyvenančios reikšmingus pokyčius. Kiddas yra liaudiškas ir kviečiantis, be to, šiurkštus ir beviltiškas, perteikiantis daugelio karų administracijos sunkumą ir antrąsias mintis apie pakenktą individualų gyvenimą. Važiuodamas iš vieno miesto į kitą, jis eina per sunaikintą vežimėlį ir nužudytą vairuotoją, kuris gabeno mažą jaunuolį per valstiją.

Kiddas pamato išsigandusią dešimtmetę jauną panelę (Helena Zengel), susitelkusią miškingose ​​vietovėse, ir jo pastangos kalbėti su ja sutinkamos antagonistiškai. Darbas su vežimėliu Kiddui atskleidžia, kad jaunosios vardas yra Johanna Leonberger, maža Vokietijos užsieniečių mergaitė, kurią paskerdė Kiowa pilagiai. Klanas sugriebė Johanną ir augino ją kaip savąją, tačiau po to, kai JAV ginkluotosios pajėgos užpuolė Kiową ir nužudė gautą Johannos šeimą, šiuo metu ji ketinama susigrąžinti pas tetulę ir dėdę, kurios niekada nebuvo sutikę, – paskutinius gyvus šeimos narius. Kaip sako Kiddo kompanija, kalbanti „Kiowa“ šeimininke, Johanna yra valkata, dukart baigta.

Panašu, kad JAV vyriausybė nedaug galvoja apie tiesioginę Johannos veiklą, todėl Kiddas dvejodamas sutinka surengti pavojingą 400 mylių ekskursiją, kad parsivežtų ją namo, tuo pačiu metu tęsdamas savo pasakojimo mainus. Nesunku numatyti, kad uždarytas „Kidd“ ir įsiutusi Johanna galiausiai sušils vienas su kitu ir įtvirtins tvirtą saugumą, arba kad jie pakeliui susidurs su fanatika ir pavojais. Tačiau Hanksas yra meistras, leidžiantis šiems garbingiems, ištvermingiems personažams pasijusti tikrais asmenimis, o jaunatviška Zengel (vokiečių pramogautoja, kurianti savo amerikietišką pristatymą) stovi priešingai veteranų žvaigždei.

Greengrassas iš dalies per filmą surengia vieną nuostabiai įtemptą susitarimą, nes po Kiddo ir Johannos seka trys banditai, kurie pasiryžę pasiimti mažą svetimą jaunuolį ir pasiūlyti ją masažo salonui. Tai pavyzdingas Vakarų šaudymas šlaituose, kai du žaidėjai keičiasi aukštai, kai šaudo vienas į kitą ir ieško būdų, kaip nugalėti ir pergudrauti. „Greengrass“ supranta, kaip išplėtoti veiklos sceną, tačiau „Pasaulio naujienos“ yra dar labiau mąsli dramatizacija nei veiklos filmas. Grėsmingi viršugalviai yra reikšmingi iš esmės dėl to, kad jie suartina Kidd ir Johanna, supranta vienas kitą, nepaisant jų kalbos kliūčių (atsižvelgiant į tai, kad mažas vaikas, Johanna šiuo metu tiesiog kalba kiova).

Veikėjai ir filmas stengiasi siekti iš anksto numatyto tikslo, ir, nepaisant to, ar rezultatas niekada nėra neaiškus, vis tiek paprasta šiek tiek ašaroti, kaip vystėsi šis improvizuotas tėčio mažos mergaitės ryšys. Kiddo praeityje nurodytas blaivumas yra išaiškintas, tačiau niekada nėra iki galo ištirtas, dviprasmiškas, subtilus ir pagreitintas būdas susitvarkyti su jo konfederacijos pagalba. Filmas labai priklauso nuo neatskiriamos Hankso šilumos ir malonumo suteikti personažui daugiau matavimų, nei jis turi scenarijuje (kartu sukūrė Greengrassas ir Luke’as Daviesas). Čia nėra nieko, kas prilygtų paskutinės scenos kapitonui Phillipsui, kai kitas nemotyvus, bet dar pažeistas kapitonas atskleidžia jo vidinio skausmo gilumą. Tačiau, nepaisant to, ar „News of the World“ yra dar taikingesnė ir oresnė, ji iš tikrųjų iki galo užbaigia laukiamą entuziastingą terapiją.