Šeimose vaiko smegenys vystosi sparčiau nei vaikų namuose

Harvardo universiteto mokslininkų ir Bostono pediatrijos ligoninės medikų atlikti bendri tyrimai rodo, kad mylinti šeima, kurioje auga vaikas, teigiamai veikia jo smegenų vystymąsi ir stiprina intelekto potencialą, praneša newsru.co.il. Tyrėjai padarė išvadą, kad socialinių tarnybų priežiūroje augantys vaikai turi mažiau baltosios ir pilkosios medžiagos – tai du pagrindiniai centrinės nervų sistemos komponentai – nei jų bendraamžiai, augantys pilnose šeimose.

Įtėvių šeimose augantys vaikai taip pat turi normalų smegenims signalus siunčiančios baltosios medžiagos kiekį, tačiau pilkosios medžiagos – mažiau. Pastaroji kontroliuoja raumenų veiklą, atmintį, emocijas ir kalbą.

Mokslininkai mano, kad šie rezultatai paaiškina, kodėl daug laiko su svetimais žmonėmis praleidžiantys vaikai dažnai kenčia nuo hiperaktyvumo, dėmesio sutrikimo ir kitų psichikos negalavimų ir turi žemesnį intelekto koeficientą bei prastesnius kalbos įgūdžius.

Šiuos baltosios ir pilkosios medžiagos kiekio skirtumus tyrėjai aiškina nevienodu smegenų stimuliavimo intensyvumu, nes svetimų žmonių auginami vaikai dažnai kenčia nuo emocinės deprivacijos ir suaugusiųjų dėmesio stygiaus.

Atlikdami tyrimą, mokslininkai skenavo vienų Rumunijos vaikų namų auklėtinių, kurių amžius nuo aštuonerių iki vienuolikos metų, smegenis. Tas pats buvo daroma ir su vaikais, kurie po įsivaikinimo augo šeimose.

Šaltinis: delfi.lt

Parašykite komentarą