JAV pediatrų organizacija – už vienalytes santuokas

Įtakingiausia JAV pediatrų organizacija 2013 m. kovo 21 d. paragino įteisinti vienalytes santuokas, pabrėždama, kad neatsižvelgiant į asmenų orientaciją, tėvų tarpusavio santykiai prisideda prie vaiko sveikatos ir gerovės.

Naujoje JAV Pediatrijos akademijos (American Academy of Pediatrics) programoje, paskelbtoje ketvirtadienį jų tinklapyje, cituojami tyrimai, kurie parodo, kad tėvų seksualinė orientacija neturi įtakos vaiko vystymuisi. Vaikams lygiai taip pat gerai sekasi tiek vienalytėse, tiek skirtingų lyčių tėvų šeimose, jei šios suteikia reikiamą paramą, yra finansiškai ir emociškai stabilios.

Akademija teigia, kad dviejų tėvų santuoka geriausiai tinka, siekiant suteikti vaikams būtent tokią aplinką. Jų politikoje pabrėžiama, kad jeigu vaikas turi du tos pačios lyties tėvus, kurie rinktųsi susituokti, „rūpinantis jų vaikų geriausiais interesais , teisinės ir socialinės įstaigos turėtų tai leisti ir remti tokį jų norą.“

Programoje cituojami tyrimai, pagal kuriuos JAV apie du milijonai vaikų auga vienalytėse šeimose, nors daugelis valstijų vis dar neleidžia jų tėvams susituokti.

Akademija pareiškė savo poziciją šį ketvirtadienį. Atstovų teigimu, jie norėjo išreikšti savo poziciją iki tol, kol Aukščiausias Teismas imsis nagrinėti dvi vienalyčių porų santuokų bylas (kitą savaitę).

„Norėjome suteikti aiškią informaciją, kad teisėjai galėtų į tai atsižvelgti“ – pasakė dr. Thomas McInerney, akademijos prezidentas ir pediatras Niujorko valstijoje.

Toks pediatrų pareiškimas nėra netikėtas. Jau anksčiau ši organizacija prisijungė prie kitų svarbiausių nacionalinių organizacijų, remiančių tos pačios lyties santuokas ir prieštaraujančių jų jų draudimui: Amerikos medicinos asociacija (American Medical Association),  Amerikos šeimos gydytojų asociacija (American Academy of Family Physicians), Amerikos psichiatrų asociacija (American Psychiatric Association), Amerikos psichologų asociacija (American Psychological Association), ir kt.

Dr. Ben Siegel, pediatras iš Bostono, kuris pirmininkavo akademijos komitetui, sukūrusiam naują programą, teigė, kad jų pagrindinis  motyvas – „rūpestis vaikais. Mes norime geriausio  vaikams.“

Versta iš šaltinio

VŠĮ Įvairovės ir edukacijos namai

Parašykite komentarą