Vaikystėje patiriamos patyčios – nėra natūralus augimo etapas

Patyčios tarp vaikų – problema, kurią sprendžiant yra labai svarbus suaugusiųjų vaidmuo. Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai atlikto tyrimo duomenimis, dauguma respondentų (74 proc.) pritarė teiginiui, kad į patyčias tarp vaikų būtinai turi reaguoti suaugusieji, likusieji manė, kad tai vertingas patyrimas, natūralus raidos etapas ar nekalti pajuokavimai. Siekiant supažindinti visuomenę su patyčių problema ir galimais sprendimais, emocinę paramą vaikams ir paaugliams teikianti „Vaikų linija“  jau penktus metus iš eilės organizuoja socialinę iniciatyvą „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“, kurios renginiai vyks kovo 24-30 d.                                                       

Vaikas negimsta su gebėjimu tyčiotis – to išmokstama iš suaugusiųjų, – sako Vilniaus universiteto profesorius, vaikų psichiatras, dr. Dainius Pūras. – Manau, kad anksčiau patyčios buvo laikomos normaliu reiškiniu Lietuvoje, tačiau situacija keičiasi, o tai reiškia, kad mūsų visuomenė sveiksta. Prevencinės programos turi būti tęstinės, nuoseklesnės, jų turi būti gerokai daugiau. Mes dar tik pradėjome ilgą ir sunkią kovą su prievartos kultūra, kuri  buvo persmelkusi visas visuomenės gyvenimo sritis.

D. Pūro teigimu, mes visi turėtume suvokti, kad patyčios privalo būti stabdomos kuo anksčiau, nes to nepadarius, gali tekti susidurti su rimtomis pasekmėmis. „BE PATYČIŲ“ iniciatyvą taip pat palaiko nemažas būrys žinomų Lietuvos žmonių. 

Nuo kovo 24 dienos visą savaitę moksleiviams, jų tėvams, mokytojams ir visuomenei bus organizuojama įvairi veikla, kurios tikslas – supažindinti su patyčių situacija Lietuvoje ir kartu spręsti šią problemą.

Artėja renginiai:

Darželių tinklo „Vaikystės sodas“ įkūrėja dr. Austėja Landsbergienė ves seminarą tema „Kodėl patyčių prevencijos programų rezultatas kartais būna ne toks, kokio tikėtasi?“. Kauno Dainavos Jaunimo centre tarpusavio santykių temomis konsultuos psichologai ir socialiniai darbuotojai bei vyks seminarai 7-12 klasių moksleiviams ir tėvams. Paramos vaikams centre tėvams bus vedami mokymai apie efektyvų ir konstruktyvų kasdienį bendravimą su vaikais. Lietuvos tėvų forumas organizuos atvirus užsiėmimus vaikams bei paaugliams „Jaunuomenė – Lietuvos nacionalinis turtas“. Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras organizuos seminarą tėvams „Kai mano vaikas susiduria su patyčiomis“. Lietuvos moksleivių sąjunga skatins diskusijas įvairiuose Lietuvos miestuose patyčių tema. Informacinių technologijų centras rengs konkursą „Saugesnio interneto renginiai mano mokykloje“, „TEO“ darbuotojai visoje Lietuvoje kviečia moksleivius diskutuoti apie elektronines patyčias pamokoje „Saugokime vieni kitus internete“, kurią galima užsakyti užsiregistravus interneto svetainėje www.kamtoreikia.lt

Socialinė iniciatyva „BE PATYČIŲ“ – tai „Vaikų linijos” inicijuota akcija, kurios pagrindinis tikslas yra smurto ir patyčių prevencija. Šia kampanija siekiama kurti saugesnę aplinką ne tik mokyklose ar darželiuose, bet ir suaugusių žmonių gyvenime, akcentuoti šios problemos svarbą bei šviesti visuomenę. Projektui sukurta interneto svetainė www.bepatyciu.lt .

   

Informacinė medžiaga elektroninių patyčių tema:

 Lankstinukas vaikams apie elektronines patyčias

Lankstinukas tėvams apie elektronines patyčias

Lankstinukas mokytojams apie elektronines patyčias

Video filmukas:

 

Parašykite komentarą