Kampanija „16 pasipriešinimo smurtui prieš moteris dienų“

Lapkričio 25-oji JTO rezoliucija yra oficialiai  paskelbta Tarptautine prievartos prieš moterį panaikinimo diena. Visame pasaulyje nuo lapkričio 25 dienos iki gruodžio 10 d. vykdomos akcijos, kuriose pagrindinis dėmesys skiriamas šios problemos viešinimui, diskusijų, kurios ieškotų smurto pašalinimo būdų, inicijavimui ir nevyriausybinių organizacijų galimybių stiprinimui.

Lietuvoje smurtą šeimoje bent kartą patiria kas trečia moteris, pastaruoju metu nemažai moterų netgi žūsta nuo sutuoktinių ar sugyventinių rankos, todėl labai svarbus visuomenės nepakantumo skatinimas visoms smurto apraiškoms.

RENGINIAI LIETUVOJE:

2012 lapkričio – gruodžio mėn.

www.ivairiseima.lt kviečia diskutuoti ir dalintis turimomis patirtimis – naudinga informacija bei Moterų istorijomis. Visa medžiagą talpinsime rubrikoje Smurtui – ne http://ivairiseima.lt/kategorija/smurtui-ne/

RENGINIAI VILNIUJE:

2012 lapkričio 25 d. 14:00 val. Filmo „(Ne)eilinės Moters istorija“ peržiūra ir diskusija.

Įvairovės ir edukacijos namai kartu su Kauno moterų draugija kviečia į trumpametražio filmo „(Ne)eilinės Moters istorija“ peržiūrą. Filme pasakojamas jaunos moters gyvenimas, kuris jau nuo pat vaikystės buvo paženklintas skausmingais gyvenimo vyrų (tėvo, o vėliau sutuoktinio) vaidmenimis. Ar žmogus turi „plaukti pasroviui“ ir paklusti savo likimui? Ar moteris turi pasiduoti vyro priespaudai ir kęsti jo pažeminimus?

Vieta: Mediateka, Vilniaus mokytojų namai, Vilniaus 39.

Ši peržiūra organizuojama Kampanijos „16 pasipriešinimo smurtui prieš moteris dienų“ metu. Šią dienas šis filmas bus demosntruojamas 16-oje Lietuvos miestų.  Po filmo vyks neformali diskusija, kaip siekti pokyčių, siekiant mažinti smurtą lyties pagrindu.

Renginys nemokamas, dalyvavimo patvirtinimas facebooke:

RENGINIAI KAUNE: [Programa pdf formatu]

Parašykite komentarą