Kviečiame į patyriminį seminarą psichologams

Kviečiame į patyriminį seminarą  psichologams  „Mano išankstinės nuostatos arba kaip priartėti prie LGBT klientų?“ 

Atlikus Psichologų ir LGBT* žmonių apklausą**, paaiškėjo, kad psichologams trūksta žinių arba jie nėra pasiruošę kalbėti apie specifinius LGBT asmenų išgyvenimus ir poreikius. Tik kiek daugiau nei pusė apklaustų psichologų jautėsi iš dalies pasiruošę teikti konsultacijas homoseksualiems ir biseksualiems žmonėms, ir tik trečdalis – translyčiams. Psichologų, kurie savo turimomis kompetencijomis jautėsi visiškai užtikrinti, tarp apklaustųjų buvo mažiau nei 11 proc. ir net 13 proc. terapeutų turi neigiamų nuostatų tikslinės grupės atžvilgiu.

Išankstinės psichologų nuostatos bei žinių trūkumas apriboja psichologinės paramos prieinamumą homoseksualiems, biseksualiems ar translyčiams asmenims Lietuvoje. Psichologus ir psichoterapeutus kviečiame į interaktyvų vienos dienos seminarą, kurio tikslas – didinti psichologų sąmoningumą ir skatinti kritinį mąstymą lytiškumo tema, didinti specialistų gebėjimus teikti kokybiškas psichologines paslaugas LGBT* žmonėms. Seminaras skirtas psichologams ir psichoterapeutams, dirbantiems praktinį darbą su klientais.

Seminaro metu atsakysime į šiuos klausimus:

  • Kokios mano asmeninės nuostatos apie lyčių vaidmenis? Ką reiškia gyventi heteronormatyvioje visuomenėje?
  • Ką aš žinau apie lyties tapatybę? Kodėl kai kurie asmenys yra transseksualūs?
  • Ką turi žinoti atviras terapeutas? Patarimai ir rekomendacijos.
  • Ką galime padaryti, kad psichologų paslaugos būtų labiau prieinamos LGBT* asmenims?

Seminaro data Klaipėdoje: 2016 04 01, penktadienis, 09:30 -17:00 val.
Seminaro data Vilniuje: 2016 m. pavasaris, penktadienis, 09:30 -17:00 val.
(apie tikslią vietą bus informuoti užsiregistravę dalyviai)

Seminarą moderuos:

Vilma Gabrieliūtė ‒ edukologė, moderatorė ir žmogaus teisių aktyvistė, dirbanti Žmogaus teisių stebėjimo institute ir vadovaujanti VšĮ Įvairovės ir edukacijos namai. Ji rengia mokymų programas ir veda interaktyvius seminarus apie daugialypę diskriminaciją, lytiškumą, moterų įgalinimą, žmogaus teises, socialinę integraciją, seksualumą, lygias galimybes. Vilma yra projekto „Įvairi šeima“ (www.ivairiseima.lt) iniciatorė, ji aktyviai dalyvauja visuomeninėje veikloje, atstovaujant pažeidžiamų grupių teises bei vykdydama sąmoningumo didinimo kampanijas.

Paulius Skruibis ‒ psichologas, turintis 12 metų konsultacinio darbo patirtį. Paulius taip pat vadovauja „Jaunimo linijai“ ir dėsto psichologijos studentams Vilniaus universitete bei būsimiems psichoterapeutams Humanistinės ir egzistencinės psichoterapijos institute. 2015 m. Paulius su kolegomis inicijavo psichologų ir LGBT* žmonių apklausas apie psichologines paslaugas, kurių rezultatus pristatė Lietuvos psichologų kongrese. Būtent diskusija apie šių apklausų rezultatus ir tapo postūmiu surengti šį seminarą.

Registracija KLAIPĖDOJE

Registracija VILNIUJE

Seminaro dalyviams išduodami neformalaus ugdymo pažymėjimai.

*LGBTlesbietės, gėjai, biseksualūs ir translyčiai asmenys

**Apklausų rezultatai buvo pristatyti Lietuvos psichologų kongrese (2015 05 09) vykusioje diskusijoje „Ar tikrai susitinka psichologai ir LGBT klientai?“

Įspūdžiai iš įvykusio seminaro čia.

Parašykite komentarą