VISŲ ŠEIMŲ DIENA’ 2014

2014 m. gegužės 8‒10 d. Vilniuje  VšĮ „ Įvairovės ir edukacijos namai“ kviečia švęsti VISŲ ŠEIMŲ DIENĄ, atkreipiant dėmesį į tai, kad Lietuvoje gyvena skirtingos šeimų formos – šeimos, kuriose tėtis ir mama augina vaikus,  vienišų tėvų šeimos, poros, kurios neplanuoja turėti vaikų, imigrantų šeimos, tos pačios lyties šeimos ar poros,  šeimos, kuriose vaikai yra prižiūrimi senelių arba seserų/brolių, šeimos, patiriančios socialinę atskirtį ar ekonominį nepriteklių, daugiatautės/mišrios šeimos, tėvai, auginantys vaikus su negalia, tėvai, auginantys įvaikintus ar globojamus vaikus. 

Visos šeimos ir poros turi būti gerbiamos ir vertinamos be išankstinio nusistatymo dėl jų tautybės, lyties ar šeimos struktūros. Visuomenė turi suprasti, kad šeima ne visada paremta genetiniais ar kraujo ryšiais, bet emociniais saitais, pasitikėjimu, ir visų svarbiausia –  atsakomybe už kiekvieną šeimos narį. Mes skatiname gerbti vieni kitus ir pripažinti bei švęsti įvairovę! Prisijunk!

PROGRAMA:

Gegužės 8 d., ketvirtadienis

Didžioji 16, Vilnius

15:00  val. VISŲ ŠEIMŲ DIENOS atidarymas ir spaudos konferencija (Registruotis)  

  • Švedijos Ambasadorės J.E. Cecilios Ruthström-Ruin sveikinimo žodis
  • Šeimų įvairovė Lietuvoje – tikri veidai ir gyvenimai. Vilma Gabrieliūtė, VšĮ „Įvairovės ir edukacijos namai“
  • Vaikai  tos pačios lyties šeimose – nieko kontroversiško. Donatas Paulauskas, Tolerantiško Jaunimo Asociacija
  • Neapykanta nėra šeimos vertybė. Birutė Sabatauskaitė, Lietuvos Žmogaus Teisių Centras
  • Teisinė LGBT šeimų apsauga. Laima  Vaigė, Mykolo Romerio Universitetas, Stokholmo Universitetas

16:00 Seminaras – diskusija „LGBT šeimų teisių apsauga Europoje“ (Registruotis)

Kviečiame žmogaus teisių  aktyvistus bei teisininkus ir advokatus, besidominčius LGBT (lesbiečių, gėjų, biseksualių ir transseksualių asmenų) teisėmis, į seminarą apie LGBT šeimų teisių užtikrinimo realijas Europoje. Seminaro tikslas – pasidalinti naujausiomis žiniomis šiuo klausimu, pristatyti galimas strategijas ir užmegzti ryšius.   Plačiau »› 

 

Gegužės 9 d., penktadienis

Vizualinė kampanija „Šeimos yra įvairios“

Gegužės 10 d., šeštadienis

14 val. pasaka – kelionė mažiems ir dideliems  „Spalvotos gatvės“ (Registruotis)

Kelionė, skirta tiek mažiems, tiek dideliems, vyks Vilniaus senamiestyje, gegužės 10 d. 14 val. Kartu su ryškiaspalve Pepe bei nenuorama Skrybėliumi keliausime jaukiomis gatvelėmis, sustodami pasiklausyti istorijų apie Vilnių, išbandyti savo jėgas su šeimos nariais ar draugais, susipažinti su kiekvieno mumyse glūdinčiais talentais. Laukia daug nuotykių ir išbandymų, o galbūt – netgi atrastas lobis!

Nuotykis truks valandą laiko, paskui visi šventės dalyviai bus pakviesti į iškylą su daug geros nuotaikos ir žaidimų. Laukiame visų!

Jei turite pasiūlymų ar klausimų, rašykite el paštu: ivairovesnamai@gmail.com

PALAIKYKITĘ INICIATYVĄ FACEBOOKE >>

You can find all information in English here >>

   

Parašykite komentarą